nazywam się Piotr Kosiedowski, moje w miarę aktualne zdjęcie znajduje się poniżej:mój e-mail: pele85 (at) go2.pl

kiedyś uczyłem się w I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, od 3 lat jestem studentem Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej.

Zdjęcia umieszczone w galeriach wykonywałem i obrabiałem sprzętem:
1) Praktica VLC3 produkcji Pentacon DDR
2) obiektyw pancolar 1.8/50 produkcji Zeiss
3) z rzadka jupiter 4/200 produkcji rosyjskiej bliżej nieustalonej
4) powiększenia pozytywowe otrzymane przez powiększalnik Krokus 4 color N produkcji Polskich Zakładów Optycznych w Warszawie (przy ulicy Mińskiej, zaraz koło aktualnej siedziby biura firmy Siemens Enterprise Communications)
5) Materiał negatywowy jak i pozytywowy skanowany na skanerze produkcji HP.

aktualnie wzbogaciłem się o skaner Nikon Coolscan III, yashiki electro 35, flektogona 2,4/35mm, powiększalnik Magnifax i obiektywy EL-Nikkor, to tymi urządzeniami posługuję się na codzień.

W fotografii mocno fascynuje mnie wykorzystywanie technik zapomnianych, produkcja filmów super8, slajdów czarno-białych, procesy kolorowe ORWO. Z dużą dozą fascynacji obrabiam przeterminowane filmy, papiery, używam wszystkiego, co wyszło z użytku i co wszyscy spisali na straty. Z rzadka, ale gram na gitarze.

Poza fotografią analogową interesuję się kinem europejskim (najbardziej czeskim, skandynawskim, hiszpańskim). Uwielbiam niesamowicie filmy Krzysztofa Kieślowskiego, prawdziwego Człowieka i mojego duchowego mentora. Poza tym bawię się muzyką (ostatnimi czasy Smolik, Tori Amos, Radiohead, indie rock generalnie), odgrzebałem też swój sentyment do Oasis.

Zawodowo zajmuję się (przynajmniej do tej pory) centralami telefonicznymi Siemens HiPath oraz troszkę sprzętem sieci komputerowych.

Chciałbym wspomnieć o osobach, które w moim życiu są ważne i chcę im to tutaj powiedzieć:
1) moi Rodzice - Stanisław i Grażyna
2) Maciek vel. Luśnia - mój Brat-Przyjaciel
3) Marta Miętkiewicz
3) mój Dziadek, Piotr Kosiedowski
5) Qba, Shashor, Shoovar, Alina
6) Karolina Kwiatkowska
7) Wszyscy, których znam, szanuję, lubię i z którymi się przyjaźnię - nawet jeśli nie wymieniam Was z imienia, wiecie, że znaczycie dla mnie wiele i bez Was moje życie nie byłoby prawdziwe.


Zapraszam też do mojej nowo tworzonej strony poświęconej tym, co w fotografii robię technicznie - obróbce slajdów czarno białych i kolorowych, starych papierów fotograficznych i innych bambetli, które mi do głowy przyjdą:
MOJA STRONA
Gdańsk, 2007
DO GALERII

Powrót